Kaip teisingai taikyti BDAR įmonės veikloje

Kviečiame žiūrėti LRT laidos „Laba diena, Lietuva“ parengtą reportažą apie tai, kaip įmonės tvarkosi su duomenų apsauga po to, kai 2018 m. gegužės 25 d. įsigaliojo Europos Sąjungos Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Išgirsite tiek pačių gyventojų, tiek institucijų atstovų bei advokatų komentarus.

Asmens duomenų apsauga įmonėse

Asmens duomenų apsauga įmonėje turi būti ne tik popieriuje.

Tai yra procesas, kuris turi atsispindėti visuose įmonės veiklos aspektuose.

Netinkamai asmens duomenis tvarko ne tik įmonės, bet ir patys gyventojai viešina savo ar kitų asmenų asmeninius duomenis, tai ypač dažnai pasitaiko socialiniuose tinkluose. Kol kas gyventojams baudų už netinkamą asmeninių duomenų viešinimą nebuvo skirta. O štai dėl netinkamo asmens duomenų tvarkymo įmonėse Valstybinė asmens duomenų apsaugos inspekcija sulaukė daugiau nei 1200 gyventojų ir 122 organizacijų skundų.

Daugiausia verslas atsipirko papeikimais, ir per metus paskirtos tik 2 baudos, bet tendencija tokia, kad gyventojai patys pradėjo labiau domėtis ir kontroliuoti, kaip naudojami jų duomenys. Todėl tikėtina, jog skundų ir baudų tik daugės.

Datalex.lt advokatė Laura Beinorienė, konsultuojanti įmones Bendrojo duomenų apsaugos reglamento klausimais, pabrėžia, kad didžiausia problema yra tai, jog pačios įmonės BDAR taiko tik popieriuje ir neįgyvendina jo visuose įmonės veiklos aspektuose.

Visas reportažas apie asmens duomenų apsaugą nuo 15 iki 21.30 min., advokatės Lauros Beinorienės komentaras: nuo 19.30 iki 20.40 min.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000070163/laba-diena-lietuva-kas-laukia-europos-sajungos-kai-theresa-may-paliks-savo-posta

Pasidalinkite šia naujiena, pasirinkite kokioje platformoje!